Sadzonki

Sadzonki 20cm

Sadzonki o długości 20 cm przygotowujemy wg normy Komisji Europejskiej (Council Directive 1999/105/EC). Są to odcinki pędów jednorocznych, starannie wyselekcjonowane, z egzemplarzy nierozkrzewiających się, o grubości co najmniej 1 cm w cieńszym końcu. Służą one do zakładania plantacji o większym areale ( ponad 1 ha). Sadzi się je przy pomocy sadzarki lub ręcznie. W przypadku sadzenia ręcznego, warto zaopatrzyć się w sznurki służące do wytyczania rzędów oraz kostury do wykonywania otworów pod sadzenie ręczne.

Sadzonki 20cm służą do zakładania większych plantacji oraz potrzebują nieco większej ochrony przed chwastami w pierwszym roku

Sadzonki 60cm

Sadzonki o długości 60cm służą do zakładania plantacji na terenach uboższych w wodę (sadzi się je wtedy na 30-40 cm). Wykorzystywane są na znacznie mniejszych areałach, sadzone najczęściej ręcznie, rzadziej przy pomocy sadzarki. Często wykorzystywane do sadzenia szpalerów przeciwwiatrowych itp. Po pierwszym roku (w okresie zimowym lub wczesną wiosną) wymagają przycięcia i pozostawienia jednego pędu przewodniego.

Sadzonki 60cm zapakowane do wysyłki

Sadzonki 150cm

Sadzonki o długości 150cm wykorzystywane są najczęściej do mniejszych nasadzeń (do kilku tysięcy sztuk) na terenach gdzie niemożliwa jest właściwa pielęgnacja (lasy, ugory, nieużytki) lub w małych skupiskach. Sadzi się je ręcznie na głębokość 40 – 60 cm. Wówczas ułatwiony jest pobór wody w trakcie suszy. Sadzonki te należy również przyciąć po pierwszym roku, pozostawiając najdłuższy i najprostszy pęd przewodni.

5 000 sztuk żywokołów 150cm tuż przed transportem do naszych południowych sąsiadów

Do każdego zamówienia (każdego rodzaju sadzonek) dołączamy instrukcję sadzenia i pielęgnacji oraz oferujemy bezterminowe wsparcie w zakresie uprawy!